Τρίτη 1 Δεκεμβρίου 2015

ΕΠΣ Πέλλας: ΔΕΙΤΕ τι έγινε στους αγώνες της Α1 της Κυριακής

Δείτε τι έγινε στο πρωτάθλημα της Α1 στην ΕΠΣ Πέλλας της Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2015:

ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΣΠΡΟΥ – ΑΛΜΩΠΟΣ 0 – 1

Φινάλε ακατάλληλο για καρδιακούς είχαμε στο Άσπρο όπου ο Αλμωπός απέδρασε με το διπλό σε νεκρό χρόνο επικρατώντας με σκορ 1 – 0 του τοπικού Ηρακλή. Το παιχνίδι ήταν μέτριο ποιοτικά στο πρώτο μέρος, με τους φιλοξενούμενους ελαφρώς καλύτερους χωρίς όμως να έχουν την μεγάλη ευκαιρία. Στην επανάληψη το ματς ήταν καλύτερο, οι γηπεδούχοι ήταν κάπως καλύτεροι είχαν κάποιες ευκαιρίες δεν κατάφεραν όμως να φτάσουν στο γκολ αν και είχαν αριθμητικό πλαιονέκτημα λώτω της αποβολής του Αργύρη Μουρατίδη στο 76’ και φτάσαμε στις καθυστερήσεις όπου ο Χρήστος Καραγιάννης με κεφαλιά πάγωσε το γήπεδο χαρίζοντας το διπλό στους φιλοξενούμενους.

ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΨΑΛΟΥ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 3 – 1

Ένας ψυχωμένος Όλυμπος Αψάλου πήρε μεγάλη νίκη επί της Αναγέννησης Γιαννιτσών και μαζί μεγάλη βαθμολογική ανάσα. Το ματς ήταν καλό, οι γηπεδούχοι αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ δεν πτοήθηκαν και με υπηρεσιακό γκολκήπερ τον αμυντικό Σπύρο Παπαδόπουλο καθώς τραυματίστηκε νωρίς στο 20’ ο Κώστας Τσαβδαρίδης, έκαναν την ανατροπή όντας καλύτεροι και πήραν δίκαια το σπουδαίο τρίποντο επί ενός μεγάλου αντιπάλου που όμως έκανε μέτρια εμφάνιση και γνώρισε φυσιολογικά την ήττα.

ΔΟΞΑ ΡΙΖΟΥ – ΔΟΞΑ ΕΞΑΠΛΑΤΑΝΟΥ 1 – 8

Παιχνίδι που δεν αντέχει σε κριτική έγινε στο Ριζό όπου η Δόξα Εξαπλατάνου στο ντεμπούτο του Μιχάλη Μαυρίδη συνέτριψε την Δόξα Ριζού με σκορ 8 – 1. Οι φιλοξενούμενοι ήταν σαφώς ανώτεροι σε όλες τις γραμμές και με κορυφαίο τον νεαρό επιθετικό τους Αντώνη Λεμονάκη που πέτυχε καρέ τερμάτων έφτασαν εύκολα στην επιτυχία με τους γηπεδούχους να δείχνουν τις γνωστές φετινές αδυναμίες τους.